دکوراسیون داخلی

3 نمونه از مهمترین مزایا و معایب کفپوش های سرامیکی

همان طور که می دانید کاشی های کفپوش سرامیکی بسیار متنوع هستند. مزایای بسیار زیادی برای کاشی‌های سرامیکی از جمله مقاوم بودن در برابر آب و لکه ها و… ذکر شده است اما با این وجود، باز هم این کاشی ها خالی از عیب نیستند. در ادامه قصد داریم در مورد مزایا و معایب کفپوش های سرامیکی دکوراسیون داخلی صحبت کنیم تا بتوانید در انتخاب کف پوش های سرامیکی، آگاهانه تصمیم بگیرید.

کفپوش های سرامیکی– مزایای کفپوش های سرامیکی

مقاومت

هنگامی که کاشی های لعاب دار سرامیکی را برای نصب در دکوراسیون داخلی انتخاب می کنید، همراه با این کف پوش این فرصت را به خودتان داده اید تا از مزیت اصلی این کف پوش که همان مقاومتش در برابر آب و لکه است، بهره مند شوید. کاشی های سرامیکی لعاب دار علاوه بر این، در برابر رطوبت نیز مقاومت زیادی از خود نشان داده اند. این خصوصیات کاشی های سرامیکی باعث می شود تا این نوع کاشی برای نصب در محیط‌های مرطوب مانند حمام و آشپزخانه، ایده آل باشد.

چنانچه کاشی های سرامیکی بدون لعاب را انتخاب می کنید، توصیه می کنیم که اگر قصد دارید سطح این کاشی ها در برابر رطوبت مقاوم بماند، آنها را به صورت آب بندی شده و دوام یافته خریداری کنید.

کفپوش های سرامیکیدوام

کاشی های سرامیکی بسیار سخت هستند، دوام بالایی دارند و شکستن آنها تقریبا غیر قابل باور و دشوار است. کاشی های سرامیکی اگر به درستی نصب شوند، در صورت نگهداری مناسب می توانند 10 تا 20 سال دوام بیاورند. با این وجود، اگر یک کاشی سرامیکی به دلیل ضربه سنگین دچار ترک خوردگی شود، اصلا جای نگرانی ندارد؛ چرا که جایگزینی آن بسیار ساده است.

نگهداری آسان

مراقبت از کاشی های سرامیکی بسیار آسان است. ذرات گرد و غبار، خاک، لکه ها و مایعات تنها روی سطح کاشی های سرامیکی قرار دارند و به همین جهت این امکان به راحتی برای شما فراهم شده که بدون نگرانی به زدودن لکه ها و ذرات خاک، اقدام کنید.

– معایب کاشی سرامیکی

 داشتن سطح سخت

همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم، کاشی های سرامیکی بسیار سخت و مقاوم هستند؛ در حالی که این ویژگی باعث می شود نگهداری و تمیز کردن سرامیک راحت و آسان باشد، راه رفتن و ایستادن روی آن را دشوار می‌کند. سرامیک برخلاف اینکه در هنگام نصب کردن، از خود انعطاف پذیری کافی نشان می دهد اما به طور کلی راه رفتن روی سطح آن، بدون استفاده از محافط یا انواع کف پوش های پارچه ای ممکن نخواهد بود. پس برای استفاده از سرامیک در مکان هایی که به مدت طولانی مشغول ایستادن و راه رفتن هستید (مانند جلوی سینک آشپزخانه) حتما نیاز به استفاده از فرش، روفرشی و… دارید.

کفپوش های سرامیکیسرد بودن سطح سرامیک

کاشی های سرامیکی برخلاف بسیاری از دیگر کاشی ها یا کفپوش ها دارای سطح گرم نیستند و در فصول سرد سال، راه رفتن روی آنها ناراحت کننده و آزار دهنده می شود.

وزن سنگین کفپوش های سرامیکی

کاشی های سرامیکی می توانند بسیار سنگین باشند؛ به این معنا که انتخاب مناسبی برای نصب در طبقات بالایی خانه ها و تاسیسات نیستند. چنانچه قصد نصب سرامیک در طبقه های بالای ساختمان را داشته باشید،

توصیه می کنیم از یک فرد حرفه ای و واجد شرایط مشورت بگیرید تا به بررسی موضوع بپردازد و به دنبال راه‌های کاهش فشار روی سرامیک، در طبقات بالایی باشد.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید