دکوراسیون, دکوراسیون داخلی

کاشی سرامیک چه خصوصیات و ویژگی هایی دارد؟

کاشی سرامیکی، یکی از محبوب ترین کاشی هایی است که اغلب در خانه ها استفاده می شود. امروزه اشکال پیشرفته تر کاشی های سرامیکی در طرح ها و رنگ های مختلف، در بازار موجود می باشد. کاشی‌های سرامیکی با دو کاربرد مجزا هم به عنوان کف پوش محیط هایی از جمله اتاق نشیمن، اتاق خواب و غیره استفاده می شود و هم به عنوان کاشی های دیواری در محیط های مرطوب مانند آشپزخانه و حمام به کار می رود. در انتخاب کاشی سرامیکی، آنچه که مهم تر از خصوصیات ظاهری سرامیک است، توجه به خصوصیات فیزیکی و فنی کاشی مانند دوام، مقاومت، ماندگاری و… می باشد. خصوصیات گفته شده با توجه به نوع کاشی های سرامیکی، متفاوت است.

خصوصیات کاشی سرامیک

1- دوام کاشی سرامیک

کاشی سرامیک سخت و با دوام هستند. این کاشی ها اگر نصب درستی داشته باشند، سطح مناسبی برای فعالیت های ورزشی هستند و این قابلیت را دارند که بیش از دو دهه دوام داشته باشند.

2- قدرت

استحکام و مقاوم بودن کاشی های سرامیکی که در محیط های مرطوب مانند حمام نصب می شوند، در برابر گرما فوق العاده بالا می باشد. کاشی های سرامیکی دارای مقاومت در برابر شکست، به میزان200N هستند.

3- مقاومت در برابر گرد و خاککاشی سرامیک

کاشی های سرامیکی راحت تر از سطوح دیگر، قابلیت پاک کردن ذرات گرد و غبار و خاک را دارند. این کاشی ها را روزانه با مواد شوینده معمولی نیز می توان مورد شستشو قرار داد و ذرات خاک را از آنها زدود.

4- ماندگاری رنگ

کاشی سرامیک حتی پس از قرار گرفتن طولانی مدت در برابر نور خورشید نیز مقاومت خود را حفظ می‌کنند و به هیچ وجه رنگ خود را از دست نمی دهند.

5- مقاومت در برابر لغزش

کاشی های سرامیکی امکان هر گونه لغزش در هنگام  تماس با سطح کاشی را از بین می برند و به همین خاطر است که نصب آنها در محیط های مرطوب، جای نگرانی ندارد و بیشتر از دیگر کف پوش ها توصیه می شود.

6- مقاومت در برابر آتش

کاشی های سرامیکی در هر دمایی نسوز هستند، به هیچ وجه با قرار گرفتن در معرض آتش، از بین نمی روند و سطح آنها به دلیل مقاومت فراوان، در مواجهه با آتش دچار تغییر نمی شود.

7- مقاومت شیمیایی

کاشی‌ های سرامیکی در برابر مواد شیمیایی بسیار مقاوم هستند و استحکام فراوانی در برابر مواد اسیدی و قلیایی دارند.

8- مقاومت در برابر لکه

مقاومت کاشی سرامیک ، در برابر لکه ها به میزان ظرفیت کاشی در جذب رطوبت بستگی دارد. برخی از کاشی ها مقاومت کمی در برابر لکه ها دارند. با این حال، باز هم همین میزان مقاومت نسبت به برخی از دیگر کف پوش ها، جای تحسین دارد.کاشی سرامیک

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید