دکوراسیون, دکوراسیون داخلی

چگونه بهترین کاغذ دیواری را برای اتاق خواب انتخاب کنیم؟

در انتخاب بهترین مواد برای کاغذ دیواری داخلی به خصوص در اتاق خواب ها، هیچ جای نگرانی وجود ندارد. برخی از کاغذ دیواری ها شرایط خاصی برای نگهداری و نصب دارند و کمی مشکل به نظر می رسند اما نباید از این موضوع هراس داشته باشید؛ چرا که با وجود این باز هم گزینه های زیادی از کاغذ دیواری ها برای نصب در اتاق خواب، وجود دارد.

1- بهترین کاغذ دیواری غیر بافته برای اتاق خواب 2020

برای تولید این نوع کاغذ دیواری، از ماده مخصوصی به نام فلیزلین استفاده می شود. مزایای کاغذ دیواری غیر بافته (بدون روکش پلیمری) شامل موارد زیر می باشد:

– قابلیت گردش هوا: کاغذ دیواری غیر بافته شده، در فرآیند چسباندن روی دیوار متورم نمی شود و به راحتی از دیوار جدا  نخواهد شد. این کاغذ دیواری ها، عملکرد راحتی دارند و بلا فاصله بعد از آغشته کردن دیوار با چسب، باید نصب شوند.

– می توانید از کاغذ دیواری غیر بافته شده در اتاق خواب، بر روی دیوار و دیگر سطوح ناهموار استفاده کنید. این کاغذ دیواری قابلیت این را دارد تا نقایص موجود در محیط، به خصوص دیوارها را برطرف کند.

– مقاومت در برابر خسارت

این کاغذ دیواری معایب زیادی ندارد؛ به طور خلاصه می توان گفت که نگهداری آن کمی دشوار است؛ چرا که به دلیل بافت کاغذ دیواری نمی توان سطح آن را با یک پارچه مرطوب تمیز کرد. علاوه بر این، کاغذ دیواری غیر بافته در برابر نور خورشید، مقاومت ندارد. بنابراین، اگر اتاق خواب شما دارای پنجره های بزرگ و نور گیر است، احتمال از بین رفتن شکل و ظاهر کاغذ دیواری در معرض نور، وجود دارد. امروزه تولید کنندگان مدرن کاغذ دیواری غیر بافته، آن را با روکش پلیمری ارائه می دهند که در برابر انواع آسیب مقاوم است؛ در نتیجه به راحتی می توان از این مشکلات جلوگیری کرد.

بهترین کاغذ دیواری2- کاغذ دیواری وینیل برای اتاق خواب 2020

کاغذ دیوای های وینیل از مواد مصنوعی از جمله پلی وینیل کلرید ساخته شده اند. به دلیل وجود پلاستیک در لایه بیرونی این نوع کاغذ دیواری، تولید کنندگان انواع گوناگونی از آنان را تولید و عرضه می کنند. مزایای اصلی کاغذ دیواری وینیل شامل موارد زیر می باشد:

– ظاهر جذاب و مقاومت بالا

– طول عمر طولانی (کاغذ دیواری های باکیفیت وینیل، می توانند 15-20 سال دوام داشته باشد)

– نگهداری آسان آنها و عایق صوتی بودن

با وجود مزایای یاد شده، بیان نقاط ضعف این کاغذ دیواری نیز حائز اهمیت است. از آنجا که وینیل، شامل پلاستیک و سایر مواد مصنوعی است، دیوارها توانایی عبور هوا و تبخیر را از دست می دهند. بنابراین در چند ماه اول بعد از چسباندن کاغذ دیواری وینیل در اتاق خواب، به راحتی متوجه بوی ناخوشایند مواد مصنوعی می شوید که خوابیدن در چنین محیطی را برایتان سخت و دشوار می کند.

بهترین کاغذ دیواری3- کاغذ دیواری الیاف نساجی برای اتاق خواب 2020

گران ترین کاغذ دیواری های داخلی، کاغذ دیواری های الیاف نساجی هستند. استفاده از این نوع از کاغذهای دیواری در محیط اتاق خواب، بدون مشکل به نظر می رسد. الیاف نساجی، مشکل رطوبت و نگهداری بسیاری از کاغذ دیواری های دیگر را ندارند  و لوکس و زیبا به نظر می رسند. با کاغذ دیواری های نساجی، می توانید هر بخش از محیط منزل را تزئین کنید و نگرانی نداشته باشید. این نوع کاغذ دیواری ها از دو لایه اصلی تشکیل شده اند؛ به این صورت که در لایه داخلی، از فلیزلین یا کاغذ با چگالی بالا و در لایه بیرونی همان طور که از نام کاغذ دیواری مشخص است از نخ، پارچه، ابریشم و… به عنوان پایه کاغذ دیواری، استفاده شده است. این کاغذ دیواری هزینه بسیار زیادی دارد اما دارای مزایای فراوانی به شرح زیر می باشد:

– این کاغذ دیواری به پنهان کردن نقایص کوچک روی دیوار کمک می کند. به این ترتیب می توانید انواع ترک‌، خراشیدگی و… روی دیوار را با آن، مخفی کنید.

– کاغذ دیواری الیاف نساجی دوست دار و حامی محیط زیست است و همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم، از مواد طبیعی ساخته شده است.

– نگهداری آسان و عدم از بین رفتن سریع کاغذ دیواری

– عایق صوتی

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید