دکوراسیون, دکوراسیون داخلی

چرا کفپوش لمینت نیاز به پوشش زیرین دارد؟

با مزایای بسیار زیادی که کفپوش لمینت دارد، می‌توانیم آن را انتخابی درست برای اتاق‌های نشیمن، اتاق خواب، دفاتر اداری و… به حساب بیاوریم. در نصب کفپوش لمینت، ضرورت استفاده از زیرسازی های لازم دیده می شود. شاید برای شما عزیزانی که از دیگر کفپوش‌ها، بدون نیاز به زیرسازی استفاده کرده اید، این کار تعجب برانگیز باشد. در حقیقت، زیر سازی لمینت، یک کف پوش تکمیل کننده است که در زیر لمینت نصب شده و به تخته های لمینت کمک کند تا کارایی و انعطاف پذیری بهتری داشته باشند. کفی های زیر لمینت، یا به کف لمینت متصل است و یا به صورت یک رول جداگانه از جنس پلی اتیلن، چوب پنبه و… نصب می شود. مزیت لایه جداگانه زیرین، در مقایسه با کفی های متصل این است که در صورتی که جدا از لمینت نصب شود، استحکام و کارایی بیشتری خواهد داشت.

کفپوش لمینت

چرا کفپوش لمینت نیاز به پوشش زیرین دارد؟

از آنجایی که کفپوش لمینت نازک است و از نوعی تخته فیبری به جای چوب های سخت و مقاوم ساخته شده است؛ نیاز به یک مکمل، در نصب لمینت احساس می شود. از مهم ترین دلایل نصب پوشش زیرین لمینت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- اصلاح نواقص جزئی

کفپوش ها بدون نقص و عیب نیستند و از آنجایی که بدون در نظر گرفتن لایه زیرین، امکان آسیب به لمینت و همچنین ایجاد شکاف و شیار در محل نصب لمینت وجود دارد، لازم است که به عنوان یکی از اصلی ترین مبانی نصب لمینت، از کف پوش های زیرین غافل نشویم.

2- انعطاف بخشیدن به لمینت

برخی از کفپوشها از جمله سنگ فرش‌ها، چوب، بتن و… ساختاری سخت و مقاوم دارند و صراحتا می توان گفت که هیچ گونه انعطاف پذیری، حتی به مقدار لازم را نیز ندارند. کفپوش های لمینت به مقدار کافی از انعطاف پذیری برخوردار هستند و این انعطاف با نصب پوشش زیرین بیشتر نیز می شود.

3- کاهش صدای لمنیت

کفپوش های لمینت به قدری نازک هستند که هنگام راه رفتن بر روی آنها، صدای ناشی از فشار وارد شده به لمینت ممکن است برایتان ناخوشایند باشد. با توجه به این دلیل، ضرورت استفاده از لایه زیرین لمینت احساس می شود. این لایه باعث جذب صوت شده و صدا را تا کم ترین حد ممکن کاهش می دهد.

کفپوش لمینت

4- کنترل رطوبت کفپوش لمینت

در صورت احتمال رطوبت از محل نصب کف پوش ها به سمت بالا، قطعا به لایه های ضد آب یا محافظ نیاز پیدا خواهید کرد. کف پوش لمینت از کفپوش هایی است که می تواند در معرض رطوبت قرار بگیرد. برای مهار رطوبت توسط این کف پوش و عدم انتقال آن به کف منزل، لازم است نصب لایه زیرین را در دستور کار خود قرار دهید.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید