دکوراسیون, دکوراسیون داخلی

لمینت یا کف پوش PVC ، پارکت کدام بهتر است؟

لمینت یا کف پوش در مقایسه با کاشی یا سرامیک چندان مقاومتی ندارد؛ اما در نوع خود از سطح مقاومت بالایی برخوردار است و در برابر خراشیدگی و ساییدگی نیز ماندگاری و دوام زیادی را دارا می باشد. لمینت یکی از سطوح عایق شده است که در دکوراسیون منزل کاربرد فراوانی دارد و برای عایق کردن کف منزل طراحی شده است؛ با در نظر گرفتن این ویژگی، لمینت برای مکان های مرطوب مانند حمام توصیه نمی شود.

لمینت یا کف پوش

یکی از پرطرفدارترین کفپوش ها در طراحی دکوراسیون فضای داخلی پارکت است. پارکت ها طرح های متنوعی دارند و استفاده از انها جذابیت دکوراسیون منزل را دوبرابر می کند. یکی از بهترین تغییراتی که در بازسازی کف انجام می دهند به کار بردن پارکت, لمینت و کفپوش به جای سرامیک است.

لمینت ها در انواع و اقسام رنگ ها، طرح ها و مدل ها قابل خرید هستند. برخی از مدل های جدید و امروزی لمینت، نیاز به نصب دشوار و یا تخصص خاصی نداشته و به راحتی توسط خودتان نیز در کف منزل نصب می شوند. یکی از نکات نگهداری لمینت این است که هرگز اجازه ندهید لمینت ها خیس شوند؛ چرا که به اندازه کافی در مقابل آب مقاوم نیستند. برای تمیز کردن لمینت ها و زدودن گرد و غبار از آنها، می توانید هر چند وقت یک بار آنها را با پاک کننده ها و یک پارچه خشک تمیز کنید.

نکات انتخاب لمینت یا کف پوش

تخته های لمنیت، بسیار براق، با دوام، دارای نصب آسان هستند و زیبایی ظاهری خود را در مقایسه با سایر مواد در مدت زمان طولانی حفظ می کنند. قبل از مراجعه به یک فروشگاه و خرید لمینت ها، باید به برخی از نکات از جمله رنگ، جنس، هزینه و… توجه داشته باشید.

چطور بهترین کفپوش پارکت و لمینت را انتخاب کنیم؟

لمینت یا کف پوشهارمونی لمینت یا کف پوش با سبک طراحی منزل

مطمئنا در صورتی که به بافت، رنگ و طرح لمینت یا کف پوش توجه داشته باشید، راحت تر می‌ توانید آن را با سبک طراحی منزلتان مطابقت دهید. در خرید لمینت هرگز از این نکته غافل نشوید که به دلیل گسترگی طرح و سبک لمینت ها، می توانید انتخاب های فراوانی داشته باشید و مناسب ترین لمینت را برای پوشش کف منزل خریداری کنید. ست کردن رنگ لمینت با وسایل چیدمان منزل از جمله مبلمان، فرش و… می تواند زیبایی خاصی برای منزل به ارمغان بیاورد و هارمونی جالبی ایجاد کند. توجه به این نکته و دقت شما در انتخاب طرح و نوع لمینت، به شما در انتخاب بهترین لمینت ها کمک خواهد کرد تا فضای منزل کاملا ایده آل به نظر برسد.

لمینت یا کف پوشرنگ های جذاب

رنگ ها حالت ذهنی جدیدی در افراد ایجاد کرده و توجهات را جلب خواهند کرد. هنگام انتخاب رنگ لمینت یا کف پوش، پیشنهاد عالی این است که تنها یک رنگ را در نظر نگیرید و به رنگ های ترکیبی مختلف و همچنین رنگ دکوراسیون داخلی توجه داشته باشید. برای پوشش کف مکان هایی از جمله اتاق مطالعه یا کتابخانه منزل مناسب است که با در نظر گرفتن رنگ قفسه ها و طراحی فضای کتابخانه، از لمینت هایی به رنگ قهوه ای، مشکی یا خاکستری استفاده کنید. برای مکان هایی از جمله آشپزخانه، راهرو حمام و یا سرویس بهداشتی نیز رنگ های روشن مانند سفید و صدفی پیشنهاد می شود.

 

 

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید