دکوراسیون داخلی

طراحی اتاق نشیمن

طراحی اتاق نشیمن

(طراحی اتاق نشیمن)

اتاق نشیمن مهم ترین بخش از منزل شما است . می توان گفت بیشتر وقت افراد در این فضا سپری می شود.

بنابراین شما می توانید با طراحی شیک و زیبای فضای اتاق خود جلوه ای کاملا متفاوت را به منزل خود هدیه دهید.

در همه اتاق‏هاي نشيمن يك ‌سري وسايل مشترك پيدا مي‌شود. يكي از اولين اصول يك اتاق نشيمن خوب، چيدن مبلمان به شكلي است كه يك مسير بدون مانع براي رسيدن به فضاهاي ديگر خانه داشته باشيد.

سعی کنید مبلمان خانه خود را طوری کنار یکدیگر قرار دهید تا موقع حرف زدن با مهمانان و خانواده خود راحت باشید.

میزی که در اتاق نشیمن منزلتان قرار می گیرد معمولا نقطه کانونی منزلتان را تشکیل می دهند، پیشنهاد می شود که اگر ابعاد اتاق نشیمن شما کوچک است از میز هایی به شکل دایره و یا بیضی استفاده کنید و اگر ابعاد اتاق بزرگ می باشد از میز هایی به شکل مربع استفاده کنید.

حداكثر فاصله ميز اتاق نشيمن تا كاناپه‌ها و صندلي‌ها بايد ۴۵ تا ۵۰ سانتي‌متر باشد؛ طوري كه راحت به خوراكي‌‌هاي روي ميز دسترسي داشته باشيد.

دکوری ها: (طراحی اتاق نشیمن)

 وجود وسایل دکوری در اتاق نشیمن امری بسیار ضروری است ، اگر اتاق‌تان كوچك است از تابلوهاي كوچك چند تكه كه رنگ‌شان با رنگ مبلمان‌تان متناسب است، استفاده كنيد و اگر فضاي بزرگ‌تري داريد  از يك تابلوي نقاشي بزرگ. گلدان‌هاي كوچك طبيعي و يادگاري‌هاي كوچك كه روي ميز كنار صندلي راحتي قرار مي‌گيرند هم گزينه‌های خوبي براي دلپذير كردن اتاق نشيمن هستند. آباژور را هم فراموش نكنيد. مي‏توانيد با يك آباژور هم پرتي فضاي بين مبل‏ها و ديوار را پر كرده و هم با تنظيم نور اتاق، فضاي بهتري ايجاد كنيد.

اتاق نشيمن زمانی که به سمت رنگ ھای غليظ و شاد پيش می رود، فضای جوان تری دارد ولی استفاده از قھوه ای، نقره ای، طلایی و قھوه ای قرمز اتاق نشيمن را رسمی و موقر می کند.

به چيدمان اشيا دقت کنيد، طوری که افراد در حين عبور و مرور مدام از صندلی و ميز لگد نخورند و شاید زم باشد بعضی مزاحم ھا را دور کنيد.

اگرچه بيشتر ما فکر می کنيم اتاق نشيمن کم نور، احساس امنيت به وجود می آورد ولی کمبود نور در درازمدت اثر بدی بر روحيه شما می گذارد. بھتر است فضا را با نور کم و زیاد به صورت توام ایجاد کنيد.

استفاده از آینه برای بزرگ تر به نظر رسيدن فضا بسيار مناسب است. اگر اتاق نشيمن شما کوچک است، با نصب یک آینه بزرگ روی دیوار، می توانيد تا حد زیادی فضا را بزرگ تر جلوه دھيد. البته باید دقت کنيد که آینه مقابل بخش شلوغ نشيمن قرار نگيرد.

مجسمه ھای زیبا، نقش مھمی در آراستگی اتاق نشيمن دارند. گوشه ھای اتاق و روی ميزھا بھترین مکان برای قراردادن مجسمه ھا ھستند. البته چنانچه اتاق نشيمن شما کوچک باشد. بھتر است از مجسمه ھای کوچک به تعداد کم یا تنھا یک مجسمه بزرگ استفاده کنيد.

آباژورھا و چراغ ھای روميزی، از دیگر لوازمی ھستند که در زیبایی محيط تاثير بسزایی دارند. بھتر است آنھا را در گوشه ھای اتاق و کنار مجسمه ھا قرار دھيد. سعی کنيد از نورھای مخفی در سقف اتاق ھا و به ویژه اتاق ھای پذیرایی استفاده کنيد.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید