دکوراسیون داخلی

طراحی اتاق خواب کودک

طراحی اتاق خواب کودک:

(طراحی اتاق خواب کودک)

روانشناسان معتقدند که تا قبل از ۲ سالگی مهم ترین ویژگی برای اتاق کودک آرامش و ثبات است، چرا که هرتغییر و حذفی در اتاق در ذهن کودک به معنای نابودی آن شیء است. بنابراین نمی تواند نقشه ذهنی درستی از محیط اطرافش داشته باشد، در نتیجه اگر ثبات نباشد کودک احساس آرامش نمی کند و نمی تواند با فضا ارتباط خوبی برقرار کند.

کودکان زمان بیشتری را در اتاق خواب خود نسبت به بزرگسالان سپری می کنند که این امر سبب می شود تا در طراحی اتاق کودک دلبندتان تمرکز و توجه بیشتری داشته باشید

نکات زیر در طراحی اتاق کودک شما نقش به سزایی دارند: (طراحی اتاق خواب کودک)

اندازه مناسب اشیاء : باید توجه داشته باشید تمامیه وسایل اتاق خواب کودک شما باید اندازه ای متناسب با قد کودک شما داشته باشد.تا کودک شما بتواند به راحتی از وسایل اتاق خود استفاده کند.

رنگ: رنگ های بنفش، صورتی و قرمز رنگ های دخترانه ای هستند و در مقابل آبی، نارنجی و سبز برای اتاق پسربچه ها بیشتر کاربرد دارد، اما حتی گاهی می توان با ترکیب درست این رنگ ها براساس اصول روانشناسانه این محدودیت ها را از بین برد

(طراحی اتاق خواب کودک)

نورپردازی اتاق بچه ها اهمیت بسیاری دارد بنابراین علاوه بر نور اصلی سعی کنید یک منبع نور کم هم برای مطالعه برایشان در نظر بگیرید. حتی بد نیست یک چراغ خواب هم همیشه در اتاق کودک تان باشد تا اگر هنگام خواب از تاریکی ترسید در دسترس باشد و بتواند آن را روشن کند و حتما در نظر داشته باشید که نور اتاق کودک باید ملایم و غیرمستقیم باشد یا می توانید از نورهای پراکنده و بازتابی تزئینی هم استفاده کنید.

 

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید