دکوراسیون, دکوراسیون داخلی

ضوابط و معیارهای اساسی برای خرید هود آشپزخانه

هودها از اصلی ترین و مهم ترین وسایل لازم در محیط آشپزخانه به شمار می روند و این قابلیت را دارند که کمک کنند تا دود و دیگر ذرات اضافی موجود در هوا، از محیط آشپزخانه و منزل خارج شود و هوای محیط پاک بماند. دو نوع رایج و پر کاربرد از انواع هودهای برد که مناسب محیط آشپزخانه هستند، نوع استخراجی و چرخشی می باشد. هودهای استخراجی به وسیله دریچه هواکش آشپزخانه، هوای آلوده را به خارج منتقل می‌کنند. هودهای چرخشی بر خلاف استخراجی، به فیلتر کردن هوای آلوده اقدام می کنند و آن را تمیز نگه می‌دارند.

هنگام خرید انواع هود، باید به ظرفیت مکش هود، اندازه، طراحی، ظاهر و میزان صدای آن توجه داشته باشید. علاوه بر موارد یاد شده، در ادامه برخی از اساسی ترین مولفه های خرید هود را معرفی می کنیم:

ضوابط خرید هود آشپزخانه

از آنجا که برخی از معیارهای اساسی در خرید هود لازم و ضروری است، باید به این معیارها هنگام خرید توجه داشته باشید و این را بدانید که اگر می خواهید هودی خریداری کنید که متناسب با نیازهای شما در محیط آشپزخانه باشد، باید معیاهای زیر را داشته باشد.

1- خروجی دود

هنگام تهیه هود آشپزخانه باید قبل از هر چیز، از وجود دریچه هواکش که برای جابه جایی و خروج هوا به کار می رود، مطمئن شوید. اکثر آشپزخانه ها دارای دریچه هواکش هستند؛ اما در برخی مواقع ممکن است این دریچه وجود نداشته باشد. چنانچه در محیط آشپزخانه دریچه هواکش ندارید، لازم است از هودهای چرخشی استفاده کنید. شاید تصور کنید اکثر این هودها قدرت مکش فوق العاده ندارند و مشکل را حل نمی‌کنند؛ در هر صورت بدانید که این نوع هود، تنها هودی است که برای آشپزخانه بدون تهویه به کار گرفته می شود.

خرید هود آشپزخانه2- تمیز کردن هود

مانند اکثر لوازم آشپزخانه دیگر که نیاز به نظافت دارند، در مورد هودها نیز تمیز کردن یک امر عادی و لازم تلقی می شود. برای تمیز کردن کاپوت هود ها نیاز به تلاش زیادی ندارید و با در اختیار گرفتن وسایل شوینده مناسب، پارچه و… به راحتی می توانید بدنه هود را پاکیزه نگه دارید و آشپزخانه ای زیبا و تمیز داشته باشید.

3- فیلتر

با توجه به ملاحظات یاد شده، فیلترهای موجود در هودها به خصوص هودهای برد چرخشی، اهمیت زیادی دارند. برای رعایت این مورد، باید اطمینان حاصل کنید که فیلترها قابلیت شستشو، دوام و ماندگاری بالا داشته باشند و این امکان وجود داشته باشد که بتوانید آنها را به راحتی تمیز کنید و در صورت نیاز به تعویض آنها بپردازید.

4- زیبایی شناسی در خرید هود آشپزخانه

هودها از اصلی ترین لوازم محیط آشپزخانه هستند و توجه افراد را به محیط جلب می کنند. یک هود عالی برای آشپزخانه علاوه بر کارکرد مناسب، باید از زیبایی شناسی کافی نیز برخوردار بوده و با سبک آشپزخانه هماهنگی داشته باشد. از آنجا که هودها در انواع طرح ها و مدل ها قابل خریداری هستند، پس برای تهیه هود مناسب با دکوراسیون آشپزخانه، آزادی عمل دارید.

همچنین بخوانید: نکات مهم در خرید سینک ظرفشویی 

4 تکنیک مهم در طراحی دکوراسیون 2020

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید