دسته‌بندی نشده

دو فاکتور مهم که قبل از خرید سینک باید به آن توجه داشته باشید؟

خرید سینک محکم و بادوام برای هر آشپزخانه، کاملا ضروری و مهم می باشد. علاوه بر دوام، باید اشاره کنیم که مدل و اندازه سینک آشپزخانه نیز بسیار اهمیت دارد و قبل از خرید باید به آن توجه کرد. سینک های آشپزخانه زیادی از جمله سینک های تک کاسه ای، دو کاسه ای و…  برای انتخاب وجود دارد؛ در نتیجه هیچ گونه نگرانی از بابت خرید سینک وجود نخواهد داشت. برای پیدا کردن بهترین سینک آشپزخانه، کافی است بدانید که چه نوع سینکی را برای آشپزخانه در نظر گرفته اید و از ویژگی های آن مطلع باشید.

1- اندازه مهمترین فاکتور قبل از خرید سینک

انتخاب اندازه سینک یکی از اصلی ترین اولویت های خرید آن است که باید به آن توجه داشته باشید. انتخاب سینک با ابعاد بزرگ، هرگز به معنای باکیفیت بودن سینک نیست؛ در نتیجه در انتخاب ابعاد سینک هرگز عجله نکنید و دقت کافی به خرج دهید. برای اینکه بتوانید یکی از بهترین مدل های سینک را متناسب با دکوراسیون آشپزخانه خریداری کنید، لازم است ابعاد دقیق و صحیحی از محل نصب سینک داشته باشید تا بتوانید مطابق آن ابعاد، سینک مد نظر را تهیه کنید.

خرید سینک2- مواد

متداول ترین موادی که در ساخت سینک ظرفشویی آشپزخانه به کار گرفته می شود، فلز استیل است. با وجود متداول بودن این نوع سینک، باز هم لازم است از مواد دیگر به کار رفته در سینک های آشپزخانه اطلاع کافی داشته باشید.

استیل ضد زنگ

استفاده از سینک هایی از جنس استیل ضد زنگ در آشپزخانه، بسیار عالی به نظر می رسد؛ چرا که این نوع سینک به راحتی با دیگر وسایل آشپزخانه هماهنگی پیدا می کند. این نوع سینک ها در اکثر آشپزخانه های مدرن، صنعتی و کلاسیک قابل نصب هستند و به دلیل دوام و قیمت مناسبی که دارند، مورد پسند صاحبان خانه ها می باشند. سینک های استیل ضد زنگ، در طیف وسیعی از طراحی و ابعاد قابل خریداری هستند اما با این وجود، خالی از ضعف نیستند. یکی از اصلی ترین معایب این نوع سینک، اجتناب ناپذیری از خراش و آسیب به سینک در طول مدت طولانی است که زیبایی ظاهری سینک را از بین می برد.

خرید سینکگرانیت

گرانیت، دومین ماده محبوب در ساخت سینک های آشپزخانه است که اغلب از ترکیب رزین آکریلیک با حداقل 80 درصد گرانیت، تشکیل شده است. به لطف مقاومت مواد طبیعی، گرانیت فوق العاده بادوام و مقاوم است، دچار خراشیدگی نمی شود و می تواند در برابر دمای شدید، مقاومت کند. یکی از جالب ترین ویژگی های سینک های گرانیتی این است که می توانید آنها را در طیف وسیعی از رنگ های گوناگون، خریداری کنید و به آشپزخانه خود، درخشش بدهید. سینک های آشپزخانه گرانیتی را اکثر افراد دوست  دارند؛ علت این است که این نوع سینک ها، تمیز کردن آسانی دارند و بیشتر لکه ها از جمله لکه های آب و یا لکه اثر انگشت را نشان نمی دهند.

کامپوزیت

سینک های کامپوزیت اغلب از نظر ظاهری شبیه به سینک های گرانیتی هستند و این باعث می شود افراد زیادی این دو سینک را با هم اشتباه بگیرند. در این خصوص باید بگوییم که کاسه سینک های کامپوزیتی از ترکیب موادی مانند گرانیت، کوارتز و… ساخته شده و دیگر اجزای آن نیز با استفاده از مواد پلی استر و اکریلیک طراحی می شود. این نوع سینک، سبک تر از سینک گرانیتی است و در عین حال نیز مقاوم تر از آن می باشد. سینک های کامپوزیت در رنگ های متنوعی قابل تهیه هستند و در برابر خراش، آسیب و.. نیز مقاومت بالایی دارند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید