دسته‌بندی نشده

بهترین سینک های آشپزخانه از جهت مواد ساخته شده کدامند؟

بهترین سینک های آشپزخانه به جهت مواد ساخته شده: در حقیقت زمانی که صحبت از کیفیت سینک ظرفشویی آشپزخانه می شود، چیزی به عنوان بهترین مواد معنا ندارد. تمامی سینک های ظرفشویی آشپزخانه از مواد متعددی طراحی و تولید می شوند و همگی آنها بدون استثناء دارای مزایا و مضراتی هستند؛ پس به طور قطعی نمی توان یک یا چند ماده اولیه را به عنوان بهترین ماده موجود در سینک، معرفی کرد

استیل ضد زنگبهترین سینک های آشپزخانه

این ماده، محبوب ترین ماده ساخت سینک آشپزخانه به شمار می رود و وزنی سبک دارد؛ این ویژگی برتر استیل ضد زنگ باعث شده تا حتی ضخیم ترین سینک های استیل آشپزخانه همچنان وزنی سبک تر از سینک های مدل گرانیت یا چدن داشته باشند. علاوه بر این خصیصه، استیل ویژگی های دیگری از جمله مقاومت بالا، ماندگاری، نگهداری آسان، پاک کنندگی راحت و… دارد. نکته قابل اهمیت در مورد استیل که از مضرات آن نیز محسوب می شود، پر سر و صدا بودن آن می باشد. البته در این مورد، تولید کنندگان در صدد هستند تا با طراحی روکش های مخصوص یا لنت های پلاستیکی روی سینک، میزان صدای سینک به هنگام استفاده از آن را کاهش دهند.

چدن

چدن از چند دهه پیش تا به الان، از محبوب ترین مواد ساخت سینک شناخته شده  و برخی از بهترین مدل سینک های ساخته شده از آن، در حال حاضر نیز در بازار موجود است. چدن، ماده جامدی با دوام و مقاوم است که عملکردی خوب و مناسب در زمینه سینک آشپزخانه، داشته است. معمولا سینک های ساخته شده از چدن با نوعی روکش عرضه می شوند تا مقاومت دو چندانی داشته باشند. سینک های چدنی در برابر حرارت تا 1000 درجه فارنهایت از خود مقاومت نشان می دهند، خاصیت ضد زنگ دارند، در رنگ های متنوع قابل تهیه هستند و اصلی ترین پوئن مثبت در مورد آنها، دوام طولانی مدتشان می باشد.

بهترین سینک های آشپزخانهمس

سینک های آشپزخانه مسی، بادوام هستند و در برابر هر گونه زنگ زدگی، لکه و آلودگی مقاومت بالایی دارند. سینک های مسی اغلب به تنهایی و بدون روکش تولید و سپس عرضه می شوند. این نوع سینک ها، ظاهری شیک و منحصر به فرد دارند و می تواند دقیقا همان سینکی باشد که قصد خرید آن را داشته اید.

کامپوزیت

سینک های کامپوزیتی معمولا از ترکیب رزین های اکریلیک یا پلی استر همراه با گرانیت یا کوارتز ساخته می شوند. این ترکیب برای ایجاد سطوح سخت و مقاوم، فوق العاده ارزشمند است. سینک های کامپوزیتی در برابر هر گونه خراش یا آسیب مقاومت دارند، ضد لک هستند و رنگ های گوناگونی را شامل می شوند که رایج ترین آن، رنگ سفید می باشد. علاوه بر ویژگی های یاد شده، باید اشاره کرد که کامپوزیت همانند استیل یا دیگر مواد آلودگی صوتی ندارد، نصبی راحت دارد و وزن آن نیز سبک است.

بهترین سینک های آشپزخانهگرانیت

سینک های آشپزخانه ساخته شده از گرانیت، اغلب ترکیبی از گرانیت و آکریلیک هستند و بیش از 80 درصد این ترکیب را نیز گرانیت تشکیل می دهد. ترکیب حاصل شده، سینک بادوام و مقاومی را در اختیار ما قرار می دهد که ضد لک و ضد خراش است و همچنین توانایی مقاومت در برابر حرارت را تا 537 درجه فارنهایت دارد. سینک های گرانیتی به عنوان زیباترین سینک های آشپزخانه شناخته می شوند و رنگ های مختلفی دارند.

بهترین سینک های آشپزخانهچینی

سینک های آشپزخانه چینی اغلب دارای قاب چدنی یا استیل می باشند. این نوع سینک ها در برابر هر گونه خراش و لکه نفوذ ناپذیر هستند، قابلیت تحمل حداکثر 1000 درجه فارنهایت دما و حرارت را دارند و معمولا نیز ضد صدا هستند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید