دکوراسیون, دکوراسیون داخلی

بررسی جوانب مثبت و منفی کاشی سرامیک و روش تعمیر و نگهداری ان

کاشی سرامیک در اغلب آشپزخانه‌ها، حمام و همچنین در سالن ها و گلخانه ها به کار می روند. در بسیاری از منازل با توجه به دکوراسیون داخلی، از سرامیک می توان در اتاق نشیمن و اتاق خواب نیز استفاده کرد. کاشی های سرامیکی دارای یک سطح سخت و محکم هستند که نمی توانند ذرات خاک، گرد و غبار و… را جذب کنند.

– مزایا:

دوام بالا

مقاوم در برابر آب و لکه

غیر آلرژی زا

تنوع در طرح و رنگ

– معایب

دشواری در نصب

زمان بر بودن نصب کاشی

غیر قابل انعطاف

سنگین وزن بودن

کاشی سرامیکتعمیر و نگهداری سرامیک

نگهداری از کف پوش های سرامیکی، مخصوصا کاشی های لعاب دار که دارای یک لایه محافظ هستند و باعث عدم نفوذ در برابر آب و بیشتر لکه ها می شود، بسیار آسان است. این دلیل اصلی ترجیح دادن استفاده از کاشی در مناطق مرطوب مانند حمام و آشپزخانه می باشد. تعمیر و نگهداری روزمره کاشی های سرامیک، چیزی بیش از جارو کردن سطح آنها و زدودن گرد و غبار است؛ پس بدانید که جای نگرانی نیست و برای پاک کردن آنها می توانید از هرگونه مواد پاک کننده استفاده کنید. کفپوش های سرامیکی چنانچه به خوبی نگهداری شوند، می توانند تا صدها سال هم دوام بیاورند.

طرح

تکنیک های مدرن تولید کاشی، به تولید کنندگان سرامیک این امکان را می دهد تا سرامیک هایی تولید کنند که دارای تنوع در طرح و رنگ باشد. این امکان وجود دارد که روی کاشی ها نقوش مختلفی چاپ کرد و یا حتی طرح های برجسته ای روی آنها طراحی کرد. علاوه بر این می توان الگوهای مختلف روی آنها کشید و آنها را در ابعاد گوناگون روانه بازار کرد.

برندهای برتر سرامیک

به معنای واقعی کلمه، صدها مارک کاشی سرامیک وجود دارد اما در این بین، تعداد نسبتا کمی از تولید کنندگان، این مارک ها را به بازار عرضه می کنند. این تولید کنندگان می توانند مارک اختصاصی، برای برخی از نمایندگی های تولید خود ایجاد کنند و در عین حال نیز  برای مارک‌های عمومی بازاریابی کنند. برخی از تولید کنندگان عمده کاشی سرامیک در جهان عبارتند از:

– آرمسترانگ: یکی از بزرگترین تولید کنندگان کاشی و سرامیک پرسلن است که بودجه زیادی در این راه صرف می کند.

– Daltile محصولات سرامیکی بسیاری را تولید می کند و آنها را با قیمت بسیار پایین تر ارائه می دهد.

– Mohawk، طیف گسترده ای از محصولات سرامیکی را برای کاربردهای مسکونی و تجاری ارائه می دهد.

– Marazzi، یک تولید کننده کاشی با کیفیت عالی است که طیف چشمگیری از کاشی های مقاوم را عرضه می کند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید