دکوراسیون, دکوراسیون داخلی

آشنایی با مزایا و معایب استفاده از پارکت لمینت

پارکت لمینت در چند دهه قبل، به عنوان یکی از کفپوش های منازل مسکونی، با خصوصیت نصب آسان، طراحی زیبا و همچنین دوام و مقاومت بالا شناخته شدند. در حال حاضر پیشرفت فناوری باعث شده تا با جهش فوق العاده ای در زمینه تولید لمینت ها رو به رو شویم و بتوانیم روند طراحی و کیفیت این کفپوش ها را افزایش دهیم. از آنجایی که هیچ کف پوشی کامل نیست، در ادامه به بررسی جوانب مثبت و منفی این کفپوش می پردازیم و عوامل افزایش استقبال لمینت در طراحی های داخلی را بیان می‌کنیم.

1- مزایای پارکت لمینت:

نصب آسان

ارزان قیمت بودن

مقاومت در برابر لکه ها

غیر آلرژی زا

2- معایب لمینت:

مستعد آسیب ‌های ناشی از رطوبت

ایجاد سر و صدا هنگام استفاده

استفاده از مواد شیمیایی در تولید

پارکت لمینتتعمیر و نگهداری

علاوه بر جارو کردن سطح پارکت لیمنت , با استفاده از پاک کننده ها و یک پارچه مرطوب می توانید آنها را تمیز کنید. هنگام استفاده از آب برای پاک کردن لمینت باید دقت کنید که آب تماس مستقیم با لمینت نداشته باشد و یا به طور کلی از این کار خودداری کنید؛ چرا که باعث از بین رفتن لمینت می شود. این دلیل همان دلیلی است که مانع استفاده از لمینت ها در حمام، آشپزخانه و اتاق رختشویی می شود.

راحتی پارکت لمینت

در حالی که کفپوش های لمینت می توانند زیر پا سخت و مقاوم باشند، اما هنگام نصب اکثر آنها، از یک لایه انعطاف پذیر زیرین استفاده می‌شود که باعث قابل انعطاف بودن لمینت خواهد شد. این لایه فضای باز بین لمینت و کف را از بین می برد و مانع از ایجاد سرو صدا هنگام راه رفتن روی لمینت می شود. اخیرا تولید کنندگان برای حل مشکل لغزنده بودن لمینت ها، که از مشکلات اساسی این کفپوش به شمار می رود، تدبیری اندیشیده اند و از لایه های مقاوم در برابر لغرش که روی لمینت ها را پوشش می دهد، استفاده کرده اند.

برندهای برتر کفپوش لمینت

– Pergo شرکتی است که از بزرگترین تولید کنندگان لیمنت به شمار می رود. این شرکت، در حال حاضر زیر مجموعه Mohawk است، اما باز هم به طور مستقل به تولید خود ادامه می‌دهد.

– شرکت بروس اکنون متعلق به آرمسترانگ است. کفپوش های لمینت این برند، عمدتا در باکس هایی با تعداد زیاد به بازار عرضه می شوند.

– شرکت Berkshire Hathaway  طیف گسترده ای از لمینت ها را وارد بازار فروش می کند و محصولات خود را با تخفیفات قابل توجهی ارائه می دهد.

– Quick-Step برخلاف سایر تولید کنندگان، فقط کفپوش‌های چند لایه را به فروش می‌رساند. این محصولات بسیار مناسب و مقرون به صرفه می باشند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید